• Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

• Trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę w XLIII Sztafecie Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, która odbyła się 20 kwietnia 2024 r. Valentyna, Zuzanna i Liliana dzielnie przemierzyły trasę szlaku do miejsc upamiętniających odwagę i męstwo naszych przodków oraz wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych. Zimno, brzydka pogoda nie zniechęciły dzielnych pierwszoklasistek, ich zaangażowanie zasługuje na ogromną pochwałę!

Dziewczyny górą!

• Spotkanie z doradcą zawodowym

• 24 kwietnia doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie, pani Katarzyna Modrzyńska, przeprowadziła dla uczniów klasy III ciekawe spotkanie związane z przyszłą karierą zawodową. Omówiła formy wsparcia oferowane przez Urząd Pracy absolwentom szkoły branżowej, które pomogą w realizacji planów zawodowych, w przekwalifikowaniu, a także o dofinansowaniach, na jakie mogą liczyć młodzi ludzie rozpoczynający samodzielną pracę.

• Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

• Trójka uczniów z klasy III, w składzie Dawid Jarosz, Bartosz Swendracki, Maksymilian Klejewski, reprezentowała naszą szkołę na powiatowym etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w ZSP w Koźminie Wlkp. Organizatorem rozgrywek były Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Chłopcy musieli zmierzyć się z czterema niełatwymi zadaniami. Najpierw rozwiązywali teoretyczny test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, w tym analizowali i rozwiązywali skomplikowane sytuacje na krzyżówkach drogowych. W części praktycznej zmagań sprawdzali stan techniczny pojazdu, szukając usterek, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej pozorowanej ofierze wypadku i na końcu walczyli na torze przeszkód podczas sprawnościowej jazdy samochodem. Uczniowie świetnie radzili sobie z zadaniami, choć po raz pierwszy wystartowali w tej rywalizacji i zastępowali wcześniej przygotowywaną drużynę, która z przyczyn losowych nie mogła reprezentować naszej szkoły. Dawid, Bartosz i Maksymilian stanęli na wysokości zadania, dzielnie zmagali się z wyzwaniami, koleżeńsko wspierali, słuchali wskazówek, zdobywając nowe doświadczenia. Na podium konkursu stanęły wprawdzie drużyny innych szkół z terenu powiatu, ale zaangażowanie oraz odwaga naszych reprezentantów były bezcenne. Serdecznie dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Julka wyróżniona

• Z okazji 25-lecia Powiatu Krotoszyńskiego Biuro Promocji i Rozwoju oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie zorganizowały konkurs plastyczny pt. "Moje ulubione miejsce w powiecie krotoszyńskim".  Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego nagrodzono autorów najpiękniejszych prac. Julia Wilińska, uczennica naszej szkoły, otrzymała wyróżnienie za swój rysunek, przedstawiającą piękny park w Smolicach.

Prace na konkurs wykonali ponadto Jan Haremza (IIa) oraz Filip Rolnik (I). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy , a Julce z całego serca gratulujemy!

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• W dniach od 25 do 27 marca nasza szkoła przeżywała Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził dla nas ojciec Masseo Senczek OFM, proboszcz Parafii Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie. Ich hasłem przewodnim były słowa „Kto wierzy, nigdy nie jest sam". Podczas nauk rekolekcyjnych w poniedziałek i wtorek, ojciec Masseo przypomniał, że nasza wiara w Boga jest Jego darem i łaską. Wiara jest przede wszystkim żywą relacją z Chrystusem, z Którym człowiek może nawiązać głęboką więź. Ta relacja z Bogiem, który działa poprzez sakramenty w Kościele, może zmienić nasze życie i pomóc nam przejść przez najtrudniejsze chwile. Jej celem jest nasze zbawienie.

W ostatni dzień rekolekcji mogliśmy skorzystać ze spowiedzi świętej oraz przez chwilę adorować Najświętszy Sakrament. Rekolekcje zakończyły się wspólnie przeżytą Eucharystią. /o.Noe/

• Charytatywny Koszyczek Wielkanocny

• W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę artykułów spożywczych dla mieszkańców noclegowni dla bezdomnych. W świątecznych koszach znalazły się chleby, kiełbasy, wędliny, jajka, baranki z masła, babki, majonezy, chrzany, musztardy, owoce oraz odrobinę słodkości w postaci jajeczek i zajączków z czekolady.  Zebrane produkty młodzież wraz z wychowawcami z Hufca Pracy w Krotoszynie dostarczyła 27 marca do miejsca docelowego.

Spotkanie przebiegło w ciepłej, serdecznej atmosferze i przyniosło wiele radości zarówno obdarowującym, jak i obdarowanym. Lokatorzy krotoszyńskiej noclegowni dla bezdomnych byli wyraźnie ucieszeni wizytą młodzieży oraz faktem, że w czasie przedświątecznej bieganiny ktoś o nich ciepło pomyślał. Spotkanie to miało też pozytywny wpływ na naszych uczniów. Odwiedziny w noclegowni utwierdziły ich w przekonaniu, że nie można pozostawać obojętnym na los drugiego człowieka.

• WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY

20 marca uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wzięli udział eliminacjach do  Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP. Uczestnicy wypełniali test wiedzy składający się z 60 pytań oraz wykonywali samodzielną pracę - prezentację multimedialną.

Zwycięzcą etapu rejonowego został Jakub Wielebski, uczeń klasy I.

26 marca Kuba reprezentował naszą szkołę w zmaganiach na etapie wojewódzkim. Jakub otrzymał wyróżnienie, zdobywając piątą lokatę na 21 uczestników z całego województwa.

Jakubie, serdecznie Ci gratulujemy ogromnego sukcesu! Rozwijaj swoje zainteresowania informatyczne, niech sprawiają Ci ogrom satysfakcji i radości. Jesteśmy z Ciebie dumni!