• Sukces Nikoli

zakwalifikowała się do części praktycznej Wojewódzkiego Konkursu

„Sprawny w zawodzie – sprzedawca”, który odbędzie w Śremie. Lokalne

eliminacje w konkursie przeprowadził krotoszyński Hufiec Pracy w

czwartek, 8 lutego. Nikola, moc gratulacji, jesteśmy dumni!"

• WALENTYNKI

• "Samorząd Uczniowski przygotował z okazji walentynek babeczki z dedykacją. Z serc organizatorów święta popłynęły gorące życzenia do pracowników szkoły, koleżanek i kolegów."

• Powstanie Wielkopolskie

• 1 lutego uczniowie klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie przygotowali pod kierunkiem pani Hanny Rejek apel patriotyczny poświęcony wydarzeniom upamiętniającym 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Teksty narracyjne, prezentacja multimedialna, wiersze i piosenki patriotyczne przybliżyły uczniom wydarzenia, które miały miejsce w Poznaniu, w grudniu 1918 roku, dając początek ruchom powstańczym w całej Wielkopolsce. Szczególną uwagę zwrócono w apelu na te wydarzenia, które miały miejsce w naszej Małej Ojczyźnie, dzięki którym Kobylin 3 stycznia 1019 r. stał się wolnym miastem.

• Zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Psów w Krotoszynie

W styczniu w naszej szkole trwała zbiórka charytatywna zainicjowana przez Samorząd Uczniowski na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Psów w Krotoszynie.  Udało się zebrać karmę, zabawki oraz koce.

Dary dostarczyli :

Julia Wilińska z klasy I,

Krzysztof Perz z klasy I,

Patryk Flak z klasy IIb,

Dagmara Nowacka z klasy IIa,

Julia Grzempowska z klasy IIa,

Oliwia Gałka z klasy IIa.

6 lutego dostarczyliśmy zebrane dary na miejsce. Nasze odwiedziny w schronisku były okazją do spacerowania po najbliższej okolicy z jednym z przebywających tam piesków. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Elżbieta Sulikowska.

Dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc – Prezydium Samorządu Uczniowskiego.

• Rekreacja na krotoszyńskim lodowisku

• Piętnastu najaktywniejszych uczniów naszej szkoły skorzystało z zaproszenia Hufca Pracy w Krotoszynie, by w ramach tegorocznej „Akcji Zima” miło spędzić czas na krotoszyńskim lodowisku. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie aktywności fizycznej oraz integracja młodzieży i zapewnienie im zdrowej rozrywki. Pomimo panującego chłodu  uczestnikom dopisywały doskonałe humory. Opiekę nad uczniami sprawowali pani Sylwia Witkowska – st. wychowawca HP oraz szkolny katecheta, ojciec Noe.

• W ŚWIECIE KULTURY STAROŻYTNYCH GREKÓW I RZYMIAN

W ramach realizacji jednego z kierunków polityki oświatowej państwa - kontynuacja działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wzięli udział w konkursie wiedzy na temat wybranych mitów.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o mitologii greckiej i jej ponadczasowości, rozwijanie zainteresowania młodzieży kulturą starożytną, a także uświadomienie uczniom, jaki wpływ na język współczesny ma mitologia.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością mitów greckich.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Maksymilian Klejewski z klasy III

II miejsce Nikola Roszek z klasy III

III miejsce Piotr Swora z klasy III

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• WOŚP

• "Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wspierali działania WOŚP we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kobylinie. "

• Nasza szkoła podjęła ważny krok w walce z wykluczeniem menstruacyjnym!

• Z dumą ogłaszamy, że właśnie zamontowaliśmy różową skrzyneczkę w toalecie dziewcząt! Wiemy, jak ważne jest zapewnienie uczennicom dostępu do niezbędnych środków higieny w każdym momencie, dlatego postanowiliśmy działać.

Nie chcemy, aby menstruacja była tematem tabu czy powodem do wstydu. Dlatego też nasza szkoła podejmuje działania, aby stworzyć przyjazne i wspierające środowisko dla wszystkich uczennic. Każda dziewczyna zasługuje na komfort i wsparcie podczas miesiączki.

Zachęcamy wszystkie uczennice do korzystania z naszej nowej skrzyneczki oraz do jej uzupełniania. Dzięki naszym wspólnym wysiłkom możemy zbudować środowisko wolne od wstydu i wykluczenia!

#Walczymyzwykluczeniemmenstruacyjnym #MenstruacjaToNormalne #DostępDoHigienyJestPrawem