• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

• Ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem upłynął nam świątecznie, wigilijnie. Uczniowie pod opieką nauczycieli udekorowali klasy, szkołę, odbyły się klasowe wigilie, akcje charytatywne.

Szanowni Rodzice, Pracodawcy, Sympatycy naszej szkoły!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam najserdeczniejsze życzenia:

Niech świąteczny czas przepełniony będzie radością, miłością i ciepłą, rodzinną atmosferą. Niech przyniesie odpoczynek i chwilę wytchnienia od codziennych trosk oraz siły i pomyślność na cały następny rok. Niech każdy dzień Nowego Roku obfituje w dobro, uśmiech i wzajemną życzliwość!

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie  Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie

• KAŻDY GEST RADUJE SERCA BLIŹNICH

• Ogrom świątecznych życzeń coraz częściej przesyłanych jest przez media społecznościowe. Młodzież Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie w odpowiedzi na udział w projekcie „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMSIE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” wykazała, że tak nie jest! Kartki wykonały uczennice: Monika Twardowska, Julia Wilińska, Zuzanna Furmankiewicz, Barbara Miedzińska, Joanna Siepa. Sprawiły one radość mieszkańcom Domu Społecznej w Baszkowie, w którym trwa oczekiwanie na Boże Narodzenie. /M. Goryniak/

• Świety Mikołaj w szkole

• Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego miło, smacznie i radośnie cała społeczność naszej szkoły obchodziła mikołajki. Główną postacią wydarzenia był św. Mikołaj. Serdecznie dziękujemy!

• TYDZIEŃ RELACJI RAZEM DLA PRAW DZIECKA Z UNICEF #WorldChildrensDay oraz #unicefpoland

W szkole oprócz nauki niezwykle ważną rolę zarówno dla małych, jak i dużych pełni zabawa. Jej realizację umożliwił III Tydzień Relacji 2023, który uwzględniał wiele aspektów, sprzyjających integracji zespołów klasowych. Wesołe zabawy, wzajemne poznawanie się, zbiórki na UNICEF pozwoliły młodzieży uaktywnić w sobie pokłady dobra, które zawszesą niezwykle ważne, a w szczególności nabierają znaczenia w czasie przedświątecznym.                       „Niebieski Dzień” kolejny raz miał na celu przyłączenie się do akcji - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Był to dzień okazywania solidarności i wsparcia tym dzieciom na świecie, których są naruszane prawa. Uczniowie zorganizowali go według własnych pomysłów, wykazując tym samym wrażliwość na potrzeby bliźnich. Były to zbiórki, sprzedaż hot – dogów, pysznych babeczek, które upiekły uczennice z klasy I – Julia Wilińska i Monika Twardowska.  Kształtowaniu więzi koleżeńskich i wskazywaniu różnych form pomocy, zrozumieniu potrzeby udzielania sobie wzajemnego wsparcia sprzyjała również akcja Tajemniczy Przyjaciel, w którą zaangażowani zostali także pracownicy szkoły. W tym dniu dominował kolor żółty. To niezwykle ważne, aby uczyć się wrażliwości na potrzeby innych, także te niematerialne. W trakcie III Tygodnia Relacji uczniowie przystrajali listkami klasowe drzewko marzeń, a na zdjęciach wskazywali, w jaki sposób pielęgnują więzi z osobami,którymi lubią spędzać czas.

Z całą pewnością można stwierdzić, że był to wspaniały czas, podczas którego aktywności sprzyjały budowaniu relacji, tak ważnych w prawidłowym funkcjonowaniu zarówno młodzieży, jak i dorosłych, a także pogłębianiu świadomości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

/Małgorzata  Goryniak/