• Tak niedawno żeśmy się spotkali ……

Uroczystość ukończenia szkoły to święto radości, bowiem istnieje wiele powodów, by dziękować, nagradzać, radować się. Trzeba się cieszyć: uczniowie kończą szkołę, mają na swoich kontach pozytywne oceny, mniejsze lub większe sukcesy, są starsi, bogatsi w wiedzę, za chwilę rozpoczną nowy etap życia.

Jednak temu wydarzeniu towarzyszą również łzy i smutek. Przecież po raz ostatni widzi się swoich szkolnych kolegów, koleżanki! Nie będzie więcej klasowych spotkań, rozmów, wspólnych dyskusji i przedsięwzięć...

Moment rozstania przykry jest też dla nauczycieli i wychowawców, bowiem to oni przez wszystkie lata zostawiali cząstkę siebie w każdym młodym człowieku, wychowując go i ucząc, będąc z nim w chwilach dobrych i złych. Teraz nadszedł czas na „żniwa”, nacieszenie się efektami edukacji, a oni odchodzą i zabierają swoje osiągnięcia!

Śmiechu i łez nie brakowało 24 czerwca podczas uroczystości pożegnania absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie. Miała ona miejsce w sali kobylińskiego Gminnego Ośrodka Kultury. Pożegnano uczniów dwóch wyjątkowych klas, którzy przed trzema laty przekroczyli progi placówki i dali się poznać jako pełni energii, aktywni, radośni i serdeczni. Doświadczali z nami wiele ważnych wydarzeń – pandemię i konieczność nauczania na odległość, trudne egzaminy zawodowe, ważne rozmowy o wojnie na Ukrainie. Wielu z nich brało udział w szkolnych przedsięwzięciach – konkursach, uroczystościach, festynach, akcjach ekologicznych i charytatywnych. Odnosili sukcesy sportowe i zawodowe. Z pewnością zostaną w naszej pamięci.

Absolwenci szkoły w czasie uroczystej akademii odebrali świadectwa, nagrody za wzorowe zachowanie, wyniki w nauce oraz za osiągnięcia zawodowe. Uroczystość uświetniły występy wokalne utalentowanych uczennic. Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców wręczyła wyróżnionym osobom ufundowane nagrody. Pani Aleksandra Spruta z krotoszyńskiego Hufca Pracy przekazała najaktywniejszym uczestnikom nagrody oraz podziękowała za całoroczne zaangażowanie. Ogrom miłych słów popłynął do uczniów i nauczycieli z ust reprezentantki organu prowadzącego, pani Sylwii Wachowiak.

Dyrektor szkoły, pani Katarzyna Jackowska, pożegnała mamy z Prezydium Rady Rodziców, panie Krystynę Grochowiak i Bożenę Szymczak – Bzdęgę, dziękując im za trzyletnią współpracę, życzliwość i wspieranie szkolnych działań.  Do absolwentów skierowała życzenia: „Kończycie szkolne, uczniowskie życie, od jutra będziecie samodzielni, dorośli - odpowiedzialni za własny los. Macie przyszłość w swoich rękach. Drodzy Absolwenci, zapamiętajcie, proszę, lata spędzone z nami jako czas dobrej nauki. Niech wiedza, doświadczenie, które staraliśmy się Wam przekazać, zaowocują i będą solidnym fundamentem Waszego nowego życia!”

Pierwszo- i drugoklasiści zakończyli rok szkolny podczas uroczystego apelu, a świadectwa otrzymali z rąk wychowawców w swoich klasopracowniach. Przedstawiciele Rady Rodziców przekazali im nagrody, symboliczne upominki.