• Nie bądź sknera, daj cukiera!

• Na początku października uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie przyłączyli się do akcji Klubu Aktywnych krotoszyńskiego Hufca Pracy pod hasłem „Nie bądź sknera, daj cukiera”. Młodzież zbierała słodycze dla kolegów z Domu Chłopaków w Broniszewicach, których poznaliśmy w kwietniu, w czasie rekolekcyjnego wyjazdu.

Młodzież zebrała słodycze, m.in. czekolady, biszkopty, musy owocowe oraz kisiele, które przekazała wychowankom w Broniszewicach. Całą akcję nadzorowała wychowawczyni z Hufca Pracy, pani Sylwia Witkowska.

• Dziękujemy za wszystko!

•             Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Sulikowskiej, zaprezentowali nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytom program artystyczny w trakcie zorganizowanej przez Radę Rodziców uroczystości. Z ust dyrektora szkoły oraz pani Renaty Turbańskiej, przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców, popłynęły słowa podziękowań za trud kształcenia i wychowywania oraz piękne życzenia dla zgromadzonych uczących i pracowników oświaty.

14 października zgodnie z tradycją oficjalnie przyjęto do społeczności Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie uczniów klasy pierwszej. Złożyli oni przed dyrektorem uroczystą przysięgę, której słowami zobowiązali się m. in. do poszanowania tradycji narodowych, mowy polskiej i szkolnych wartości, okazywania szacunku pracownikom, dbania o mienie, porządek i bezpieczeństwo w szkole.

Delegacja młodzieży pod opieką pani Małgorzaty Goryniak udała się na cmentarz   i zapaliła znicze na grobach nauczycieli, dawnych pracowników szkoły,  wyrażając w ten sposób pamięć o nich i szacunek do pracy pedagogów.

• Sprzątamy dla Polski

• W dniu 7 października uczniowie klas pierwszych z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy Dla Polski”. Celem działań szkolnych aktywistów był kobylińska Grobla. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa podczas sprzątania wyznaczonych miejsc, otrzymali rękawice, worki foliowe i z wielką energią, pod opieką pań Elżbiety Wojciechowskiej i Małgorzaty Goryniak, przystąpili do sprzątania. Wszystkie znalezione papierki, butelki i inne śmieci były na miejscu segregowane i wrzucane do odpowiednich worków.